TEKUTÝ VLOČKOVAČ A ZJISKŘOVAČ 1L

Výrobce: AQUABELA|EAN kód: 1000325|Záruka: 24 měsíců

Dostupnost: SKLADEM

Aquabela Tekutý vločkovač a zjiskřovač - 1 L Poradíme vám s ošetřováním vody ve Vašem bazénu. Universální přípravek vhodný pro všechny privátní bazény je určen pro vločkování jemných částeček nečistot tvořící neodfiltrovatelnou suspenzi – zákal vody. Umožní dokonalé vysrážení těchto nečistot do větších vlo…   Více informací
190 Kč157 Kč bez DPH
Aquabela Tekutý vločkovač a zjiskřovač - 1 L

Poradíme vám s ošetřováním vody ve Vašem bazénu.Universální přípravek vhodný pro všechny privátní bazény je určen pro vločkování jemných částeček nečistot tvořící neodfiltrovatelnou suspenzi – zákal vody. Umožní dokonalé vysrážení těchto nečistot do větších vloček a jejich následné odfiltrování nebo sedimentaci a dodá vodě žádanou jiskru jako u pramenité vody. Reaguje velmi rychle nezávisle na teplotě vody. Zlepšuje účinnost filtrace, pomáhá prodlužovat životnost její pískové náplně. Přípravek je možné dávkovat manuálně, do skimmeru či přelivného žlábku, nebo prostřednictvím automatického dávkovacího čerpadla do cirkulačního systému před filtraci. Při použití automatického dávkování se výrazně sníží spotřeba chemikálie a zvyšuje se účinek. Přípravek je koncentrovaný a velmi účinný.

Vyvločkování nečistot a zjiskření vody

I naprosto bakteriálně a chemicky nezávadná bazénová voda nemusí být ještě vizuálně přitažlivá a vhodná ke koupání. Každý majitel bazénu očekává vodu naprosto opticky čistou a průzračnou a ta skutečně dobře ošetřovaná a udržovaná bazénová voda má navíc odlesk a jiskru. Pro naprosté vyčištění bazénové vody od všeho, i toho nejjemnějšího znečištění, se používají chemické prostředky, které na sebe jemné znečišťující látky naváží, zhutní se, vytvoří tzv. vločky a ty jsou pak zachyceny v pískové filtraci. Bez vyvločkování nečistot by filtrace jemné částečky nezachytila a ty by prošly zpět do bazénu. Voda je pak matná a pokud si ji prohlédneme detailně a prosvítíme ji, jsou v ní vidět malé plovoucí částečky špíny. Vločkovací prostředky AQUABELA vysráží jemné nečistoty tvořící jinak zákal vody do větších vloček a jejich následné odfiltrování nebo sedimentace dodá vodě ten správný křišťálový vzhled. Tekutý vločkovač reaguje velmi rychle a nezávisle na teplotě vody. Dojde k dokonalému vyčištění vody, že je zcela průzračná. Dříve se na vločkování nečistot používaly přípravky s obsahem síranu hlinitého Al2(SO4)3, což je dnes už překonaný způsob vločkování. Dnes se používají polymerní chemikálie na bázi PAC (polyaluminiumhydroxidchlorid), které mají mnohem vyšší účinnost a minimální vedlejší efekty. Sníží se vnášení hliníku do bazénové vody, zlepší se účinnost filtrace a dojde k prodloužení životnosti pískové náplně filtrace. Používání originálních vločkovacích látek lze na bazénové vodě poznat na první pohled a rozdíl mezi bazénovou vodou ošetřenou vločkovačem a vodou bez něj je obrovský.