ZAZIMOVAČ 1L

Výrobce: AQUABELA|EAN kód: 1000330|Záruka: 24 měsíců

Dostupnost: SKLADEM

Aquabela ZAZIMOVAČ BAZÉNŮ - 1 L Tekutý koncentrovaný prostředek k přezimování bazénu zabraňuje růstu řas a dalších mikroorganismů ve vodě během zimního období, kdy bazén není v provozu. Omezuje také možnost vzniku nežádoucích minerálních zákalů a brání vzniku a usazování vodního kamene, který se často v pr…   Více informací
220 Kč182 Kč bez DPH
Aquabela ZAZIMOVAČ BAZÉNŮ - 1 L
Tekutý koncentrovaný prostředek k přezimování bazénu zabraňuje růstu řas a dalších mikroorganismů ve vodě během zimního období, kdy bazén není v provozu. Omezuje také možnost vzniku nežádoucích minerálních zákalů a brání vzniku a usazování vodního kamene, který se často v průběhu zimy tvoří. Nevypouštěním bazénu se chrání stěny a dno bazénu proti tepelným rázům a přemrzání materiálů, ze kterých je bazén postaven. Zvláště vhodné je nevypouštět bazény z plastů, bazény s bazénovou fólií a také nerezové bazény. Bazén se při použití zazimovače na jaře lépe čistí a připravuje na novou sezónu. Koncentrovaný nebo ředěný přípravek se rovnoměrně rozlévá podél celého okraje bazénu.

Zazimování bazénu

V případě, že se venkovní bazén na zimu zcela nevypouští, jako například u nerezových bazénů, je nanejvýš vhodné vodu v bazénu na zimu upravit. Úpravou vody v zazimovávaném bazénu se chrání bazén a nevypuštěné rozvody (v podzemí) před usazováním vodního kamene a před tvorbou, nárůstem a nežádoucími účinky vodních řas a to především na podzim a na jaře, kdy je již více denního světla, intenzivnější sluneční svit a začínají se zvyšovat teploty. Správně upravená voda v nevypuštěném zazimovaném bazénu také výrazně usnadňuje, zrychluje a především zlevňuje údržbu a čištění bazénu po zimě, před novým napouštěním a přípravou na novou koupací sezónu. Je ovšem potřeba mít vždy na paměti, že žádné prostředky, které se přidávají do bazénové vody pro přezimování, včetně AQUABELA Zazimovače, nebrání zamrzání vody v bazénu. Pokud jsou bazény postaveny z betonu, plastu, s obkladem či s bazénovou fólií, je třeba bazén a stěny bazénu chránit proti tlaku rozpínajícího se ledu na hladině nevypuštěné vody. Tlak a tloušťka ledové kry je závislá na mrazech. Zabránit poškození bazénu a jeho stěn je možné tím, že do vody naházíme polystyrenové desky nebo pár PET lahví částečně naplněných pískem nebo vodou tak, aby plavaly částečně potopené na hladině. Tlak ledu pak působí do pružných materiálů lahví nebo polystyrenu a nepoškozuje stěny bazénu.