STIHL FS 240 KŘOVINOŘEZ

Výrobce: STIHL|EAN kód: 41472000164|Záruka: 24 měsíců

Dostupnost: SKLADEM

Benzinové vyžínače/křovinořezy střední výkonové třídy. Lehké, dobře ovladatelné a mnohostranně využitelné. FS 240 Mnohostranně využitelný 1,7kW křovinořez, ideální pro použití na farmách. Vyžínače//křovinořezy STIHL střední třídy jsou určeny jak pro plošné vyžívání přerostlého plevele a buřiny, tak i pro pé…   Více informací
19 790 Kč17 790 Kč14 703 Kč bez DPH
Benzinové vyžínače/křovinořezy střední výkonové třídy. Lehké, dobře ovladatelné a mnohostranně využitelné.


FS 240
Mnohostranně využitelný 1,7kW křovinořez, ideální pro použití na farmách.

Vyžínače//křovinořezy STIHL střední třídy jsou určeny jak pro plošné vyžívání přerostlého plevele a buřiny, tak i pro péči o nerovné pozemky, kde není možné řešit sečení trávy pomocí kolové sekačky. V závislosti na výbavě a řezném nástroji tak zvládnou rozsah prací od začišťování okrajů trávníků až po likvidaci náletových křovin.

Nástupce velmi oblíbeného modelu FS 240 C-E. U tohoto modelu byl systém ErgoStartu nahrazen běžným startovacím ústrojím a rázy při startování nyní redukuje nový modul zapalování s proměnlivým bodem zážehu. Ostatní parametry a výbava stroje zůstávají beze změny. Výsledkem inovací je oproti předchůdci o 400g menší hmotnost a příznivější cena. Ideální pro vyžínání porostů na zemědělských a zahradních plochách.

TECHNICKÁ DATA:

- Zdvihový objem ­cm3: 37,7
- Výkon kW: 1,7
- Hmotnost kg: 7
- Hladina akustického výkonu s kovovým nářadím dB(A): 109
- Hodnota vibrací vlevo s plastovým řez. nástr. m/s2: 5,2
- Hodnota vibrací vpravo s kovovým nářadím m/s2: 4
- Hladina akustického tlaku s kovovým nářadím dB(A): 98
- Hodnota vibrací vlevo s kovovým nářadím m/s2: 4,6
- Celková délka cm: 180
- Objem palivové nádrže l: 0,75
- Maximální výkon ot./min: 8.500


- 2-MIX

Osvědčený motor 2-MIX STIHL přesvědčí nízkými hodnotami emisí a vynikajícím výkonem.

- Dvojramenní závěsný popruh

Pohodlný dvojramenní závěsný popruh. Měkké polstrování zvyšuje uživatelský komfort i pro dlouhodobou práci.

- Antivibrační systém

Antivibrační systém u motorového nářadí se spalovacím motorem potlačuje prostřednictvím speciálních tlumičů přenos nepříjemného chvění, které vzniká v motoru a na rotujícím řezném nástroji. Rukojeti díky tomu mají mimořádně nízké vibrace. Tím se stává práce komfortní a pohodlnější. (obr. ukazuje tlumící zóny u křovinořezu)

- Multifunkční rukojeť

Multifunkční rukojeť se používá u vyžínačů, křovinořezů a zahradních nůžek. Všechny ovládací prvky pro řízení motoru jsou integrovány v této rukojeti. Ovládání je tím zvláště jednoduché a bezpečné - ruka zůstává stále na rukojeti. Multifunkční rukojeť je integrována v řídítkové rukojeti přístroje. U nářadí s kruhovou rukojetí jsou ovládací prvky umístěny na nosné trubce.

- Řídítková rukojeť

Řídítková rukojeť se označuje také jako ergonomická žací rukojeť. Umožňuje při sečení přirozený pohyb vyžínače a dá se snadno nastavit pomocí roubíkového šroubu. U vyyžínačů a křovinořezů je řídítková rukojeť vždy nejlepší rozhodnutí, když se mají často vyžínat větší plochy.

- Nastavení rukojeti bez použití nářadí

Ergonomická rukojeť vyžínače se dá individuálně nastavit pomocí bajonetového uzávěru bez použití nářadí pro příslušného uživatele.

- Ruční palivové čerpadlo

Ručním palivovým čerpadlem lze tlakem palce čerpat palivo do karburátoru. Tím se po delší provozní přestávce nářadí sníží počet zatažení za startovací lanko.

- Klapka pro zimní provoz

Změna mezi letním a zimním provozem je velice jednoduchá a spočívá v pouhé změně polohy klapky, umožňující proudění ohřátého vzduchu okolo karburátoru. Během zimního provozu je pak podstatně omezeno zamrzání karburátoru a vzduchového filtru.

- Velká palivová nádrž

Velká palivová nádrž o objemu 0,75 l umožňuje zmenšit pauzy při práci z důvodu doplňování paliva.

- Vzduchový filtr s dlouhým servisním intervalem

Snadno přístupný papírový vzduchový filtr umožňuje dlouhý servisní interval.

- Ochranné brýle

Pro Vaši bezpečnost sériově dodávané ochranné brýle. Brýle jsou dobře odvětrávány a mají širokou boční ochranu.